Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zajęcia w kl. I-III „Ciasto chlebowe – co mogę z niego wyczarować?”

Dnia 23.02.2024 uczniowie klas I-III na Wołowskiej uczestniczyli w zajęciach: ” Ciasto chlebowe – co mogę z niego wyczarować?” Zajęcia rozpoczęliśmy od wirtualnej  wizyty w piekarni. Potem przystąpiliśmy do działania. Uczyliśmy się korzystać z przepisów kulinarnych i odmierzać produkty. Własnoręcznie zagniataliśmy ciasto i formowaliśmy własne kształty bułek. Z niecierpliwością czekaliśmy na upieczone efekty naszej pracy, oglądając film edukacyjny : ” Od ziarenka do bochenka”. Przy odpowiednio przygotowanym stole objadaliśmy się ciepłymi bułeczkami z dodatkiem masła. Wszyscy nam zazdrościli!

Skip to content