Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Wyzwania matematyczne – kl. I-III Wołowska

Wyzwania matematyczne w klasach 1-3 na ul. Wołowskiej

Międzynarodowy Dzień Matematyki w naszej szkole na ul. Wołowskiej był pełen wyzwań i radości z odkrywania tajemnic matematyki. Wydarzenie to skierowane było do uczniów klas 1-3, którzy wzięli udział w różnorodnych aktywnościach matematycznych, zaprojektowanych w sposób kreatywny i atrakcyjny. Dzieci pracowały w małych grupach i przechodziły między stacjami z zadaniami. 
Aktywności:
Ćwiczenia w dodawaniu, odejmowaniu, mnożeniu i dzieleniu przy pomocy zestawów PUS: Zestawy PUS stanowiły doskonałe narzędzie do interaktywnej nauki matematyki, pozwalając dzieciom na praktykowanie podstawowych operacji matematycznych w sposób zabawny i przystępny.
Emocjonujące rozgrywki matematyczne z użyciem Kart Grabowskiego: Dzieci wzięły udział w grach matematycznych, wykorzystując Karty Grabowskiego. 
Utrwalanie zegara: Poprzez ćwiczenia związane z odczytywaniem czasu, uczniowie mogli lepiej zrozumieć działanie zegara i rozwijać umiejętności związane z matematycznym pojmowaniem czasu.
Odwzorowywanie kształtów z figur geometrycznych: Poprzez odwzorowywanie kształtów, uczniowie doskonalili swoje umiejętności rozpoznawania i tworzenia figur geometrycznych.
Zabawne zadania na niełatwe działania: Dopasowywanie jajek z zadaniami do wyników w wytłoczkach: Dzieci miały okazję rozwijać swoje umiejętności logicznego myślenia. Nawlekanie koralików wg podanej instrukcji.
Mierzenie przedmiotów: Uczniowie eksplorowali świat matematyki poprzez praktyczne działania, mierząc różne przedmioty i porównując ich długość, szerokość i wysokość.
Pomiary temperatury: Poprzez pomiar temperatury, dzieci miały możliwość zrozumienia pojęć związanych z liczbami ujemnymi i dodatnimi oraz rozwijania umiejętności precyzyjnego pomiaru.
Zakończenie
Wydarzenie zakończyło się podsumowaniem oraz rozdaniem dyplomów uczestnictwa w Wyzwaniach Matematycznych. Każde z dzieci otrzymało również drobne upominki, aby uhonorować ich zaangażowanie i wysiłek. 
 
 
Skip to content