Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Sprawozdanie za styczeń – „Laboratoria przyszłości”

W styczniu uczniowie  klasy siódmej na informatyce  tworzyli plakaty na temat otrzymanego sprzętu w ramach „Laboratoriów przyszłości”. Wykorzystali wcześniej wykonane zdjęcia aparatem zakupionym z tego samego programu a następnie opracowywali wybrane obrazy i dodawali napisy. Wszystko tworzyli w Gimpie. Powstały ciekawe prace. Gratulujemy!

Klasa ósma a pracowała pierwszy raz z pomocą BeCreo i nie dla wszystkich okazało się to łatwe, czyli potrzebujemy więcej czasu na wyjaśnianie działania BeCreo.

 

W styczniu na zajęciach z przyrody i biologii uczniowie korzystając z chromebooka mieli okazję słuchać odgłosów ptaków, podziwiać upierzenie ptaków oraz uczyć się ich rozpoznawać i prawidłowo nazywać.

 

Chromebook był wykorzystywany także na doradztwie zawodowym w klasie 7. Tematem było zapoznanie się uczniów ze stronami internetowymi z doradztwa zawodowego i poznanie szkół ponadpodstawowych.

 

Natomiast na zajęciach teatralnych uczniowie klas VI ćwiczyli dykcję, czytając „łamańce językowe” wierszyki logopedyczne. Przy okazji wykorzystaliśmy mikrofon, aparat i chromebooka, aby nagrać swój głos i powtórnie odsłuchać. Niektórzy byli zaskoczeni brzmieniem i barwą swojego głosu. Było to ciekawe doświadczenie dla każdego! Ponadto uczniowie spróbowali nagrać krótką inscenizację, utrwaliliśmy ją w formie miniaudiobooka. Uczniowie czytali tekst z podziałem na rolę, uczyli się współpracy i pracy ze sprzętem. Na pewno powtórzymy te zajęcia!

 

Podczas pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki szkolnej wykorzystany został robot Photon, który oprowadzał uczniów po planszy. Nowi czytelnicy otrzymali też zakładki sówki, drukowane w szkole na Drukarce 3D

W tym miesiącu udało się wydrukować na drukarce 3D pierwszą pomoc dydaktyczną do matematyki (zestaw kątów o miarach 30, 45, 90, 120, 180). Uczniowie już sprawdzili na lekcji matematyki, że zestaw ułatwi im kreślenie kątów oraz oznaczanie miary wybranych kątów. W związku z faktem drukowania pomocy dydaktycznych ogłosiliśmy, że w bibliotece można składać ciekawe pomysły na drukowanie materiałów do pracy. 

Skip to content