Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Sprawozdanie za październik- „Laboratoria przyszłości”

W październiku w ramach „Laboratoriów przyszłości” zrealizowaliśmy w szkole kilka zajęć korzystając z chromebooka. Jest to bardzo przydatne narzędzie pracy, łatwo je przenieść do innego pomieszczenia.

W klasie 5 odbyły się warsztaty na temat metod i technik skutecznego uczenia się. Uczniowie mieli okazję wyszukiwać cech, które charakteryzują kinestetyka, słuchowca i wzrokowca. Co więcej, tworzyli bazę pomysłów metod i sposobów łatwiejszego zapamiętywania materiału z różnych przedmiotów. 

Klasa 3 a i 3 b brały udział w zajęciach dotyczących emocji. Mieli okazję wysłuchać audiobooka Grzegorza Kasdepke o emocjach i nudzie oraz obejrzeć bajkę dotyczącą Tęsknoty. Poruszane tematy były omówione z uczniami, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami i wrażeniami. 

Klasa 3 a i 3 b wzięła udział w zajęciach relaksacyjnych. Uczniowie w wygodnych pozycjach słuchali odgłosów lasu oraz melodii pianina. Po wyciszeniu dzielili się swoimi emocjami i odczuciami.

Na lekcjach religii uczniowie także wykorzystywali chrombooka przed uroczystością Wszystkich Świętych. Podczas lekcji narzędzie to służyło do wyszukiwania informacji dotyczących tradycji zadusznej  Polsce, odnosząc się do obchodzenia Halloween w Stanach Zjednoczonych.

Z racji udziału naszej szkoły w Europejskim Tygodniu Kodowania Code Weed 2022 odbyło się w naszej szkole wiele zajęć z kodowania. Uczniowie używali chromebooka, jako narzędzia na którym programowali sposób poruszania się Robotów Photon. Wiele radości wzbudzał fakt użycia sensorów. Uczniowie najchętniej ustawiali zadania tak, by konieczne było pogłaskanie Robota zanim wykona kolejny ruch. Starsi próbowali zaprogramować roboty tak, jak zaproponowała nauczycielka. Musieli wykazać się większą koncentracją na zadaniu i często użyciem dodatkowych funkcji. Zabawa była świetna i na pewno będzie kontynuowana.

Drukarka 3D była wykorzystana, aby wydrukować przestrzenne psy-roboty, które uatrakcyjniały Code Week w naszej szkole. Wydrukowaliśmy kilka robotów w różnych rozmiarach.

Skip to content