Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Sprawozdanie za maj- „Laboratoria przyszłości”

W tym miesiącu nagraliśmy w szkole filmik, jak zmieniać filament w drukarce 3D. Do nagrania użyliśmy aparatu z Laboratoriów przyszłości. Przy okazji zmieniliśmy kolor filamentu na żółty i zaczęliśmy drukować żółte buziaczki-zawieszki i spychacz, którego podłącza się do robotów Photon. Wydrukowane oba elementy spychacza zostały umocowane na robocie i uczniowie kl. 8 mogli relaksować się po egzaminie zamieniając się w pracowników obsługujących spychacz i przepychających pudełeczko ustaloną trasą. Drukowaliśmy także niespodzianki dla najbardziej zaangażowanych przyjaciół biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy siódmej na lekcji informatyki tworzyli fotomontaż w Gimpie, korzystając ze zrobionych wcześniej zdjęć sprzętu z laboratoriów przyszłości. Każdy uczeń klasy czwartej na lekcji informatyki podsumowującej pracę w MS Word miał za zadanie dojechać do wybranej liczby ułożonej na naszej nowej kolorowej macie. Z numerem były powiązane zadania do wykonania w programie MS Word. Uczniowie świetnie sobie poradzili i bardzo podobał im się taki sposób podawania zadań. 
W maju realizowaliśmy w trakcie zajęć teatralnych działania z wykorzystaniem aparatu fotograficznego i statywu oraz sprzętu oświetlenia do realizacji nagrań. Klasa 6 a wykonała plakaty tematyczne, które miały na celu zachęcanie do zdrowego stylu życia oraz informowały o szkodliwości palenia i sięgania po używki. Stworzyliśmy happening w formie zdjęć. Natomiast klasa 5 wykonała maskę – twarz z wyrażoną emocją. Wykonywaliśmy zdjęcia prac przy użyciu wspomnianego sprzętu. Każdy z uczniów miał okazję potrzymać lampę, która doświetla fotografowane elementy oraz wykonać zdjęcia. 
Klasa pierwsza miała możliwość na swoich lekcjach korzystać z Robotów Photon. Ich celem było programowanie trasy robota  i odmierzanie przebytej trasy miarą centymetrową. Porównywanie wyników z danymi ze skryptu. Natomiast na lekcji z panią Magdą klasa siódma i klasa szósta b doskonaliły swoje umiejętności w programowaniu trasy robotów Photon. 

Skip to content