Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Sprawozdanie za luty – „Laboratoria przyszłości”

W lutym nie zapomnieliśmy o  sprzęcie „Laboratoria przyszłości”, choć okres ferii zimowych znacznie skrócił nam czas przebywania w szkole.
Korzystając z planszy i programu użytego przy pasowaniu pierwszaków na czytelników biblioteki, bibliotekarka zorganizowała zajęcia dla klasy III a i III b. Uczniowie przypomnieli sobie jak należy zachować się w bibliotece i do czego służą zakładki, rozwiązywali zadania np. układali obrazy z figur geometrycznych w ruchomych książeczkach – układanka.  Po planszy prowadził ich robot Photon. Dzieci zaprzyjaźniły się z robotem i na koniec zajęć programowały proste trasy spacerowe dla swojego nowego przyjaciela.
Nie zapomnieliśmy także o świętowaniu Dnia Zakochanych, z tej okazji wydrukowaliśmy kilka gadżetów na drukarce 3D. W szkole pojawiły się piękne róże z napisem LOVE oraz pudełeczko z przykrywką w kształcie serca.
Na angielskim z klasą 4 korzystaliśmy z zakupionych mikrofonów i doskonaliliśmy technikę czytania w języku angielskim. Słuchaliśmy oryginalnych nagrań tekstów, a następnie każda osoba czytała wybrany tekst. Osoby były nagrywane  a potem wspólnie odsłuchiwaliśmy nagrania. Była to okazja to posłuchania siebie, usłyszenia wymowy i krytycznego spojrzenia na to co należy jeszcze poprawić i nad czym należy popracować.
Na technice uczniowie klasy VI korzystali z plansz prezentujących bezpieczne korzystanie z urządzeń elektrycznych. Kolorowe plansze znacznie uatrakcyjniły lekcje.
Podczas realizacji projektu o dzikich zwierzętach nauczycielka biologii wraz z panią pedagog pracowały z klasą wykorzystując chromebooka. Uczniowie oglądali dzikie zwierzęta i słuchali ich odgłosów. Poznawali też roślinność stepów i sawann. Później tworzyli wspólnie rysunki ilustrujące poznane zagadnienia. 

Skip to content