Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Sprawozdanie za listopad – „Laboratoria przyszłości”

W listopadzie uczniowie doskonalili swoje umiejętności związane z programowaniem robotów Photon. Niektórzy tak dobrze opanowali poruszanie robotem, że nauczyli go chodzić po wyznaczonym terenie. Poza zajęciami z programowania w tym miesiącu pracowała drukarka 3D, którą wszyscy chętnie obserwowali. Trudno jest uwierzyć, że drukuje plastikowe gadżety. Nie zapomnieliśmy też o BeCreo, uczniowie klasy siódmej rozpracowali sposób uruchamiania urządzeń wyjścia, takich jak dioda led i głośniczek. 
Na lekcji języka angielskiego uczniowie pracowali z chromebookiem. Klasa 6a wykorzystała laptopa do wyszukiwania prognozy pogody w wybranych miastach na całym świecie, sprawdzała jaka pogoda będzie w najbliższych dniach i tygodniach i na podstawie wyszukanych informacji opisywała pogodę wykorzystując czas przyszły future simple. Natomiast na chemii uczniowie klasy siódmej, dzięki połączeniu chromebooka z Internetem, oglądali doświadczenia. W listopadzie odbyły się tez sesje fotograficzne otrzymanego sprzętu, ale jeszcze sporo nauki przed przyszłymi fotografami, bo zdjęcia nie są zbyt ciekawe. Nie martwimy się, tylko zabieramy się do pracy.

Skip to content