Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Sprawozdanie za kwiecień – „Laboratoria przyszłości”

W tym miesiącu na lekcjach informatyki poświęconych programowaniu wzorów i rozet w scratchu uczniowie posługiwali się wydrukowanymi na drukarce 3D kątami. Za ich pomocą sprawdzali jaki jest kąt obrotu duszka. Klasa VIIIa realizowała zajęcia pt. Sprzęt z programu „Laboratoriaprzyszłości” sprzymierzeńcem w nauce-projekt podczas których uczniowie programowali kwadrat korzystając z aplikacji Photon, oraz rozrysowywali drogę robota na tablicy szkolnej. Uczeń bardziej zorientowany uczył kolegę rozróżniania urządządzeń cyfrowych od analogowych. Chłopcy korzystali z zakupionego programu BeCreo i podłączali lampki Led.
Uczniowie klasy VIII b na lekcji zastanawiali się czy ktoś chce zostać programistą. Podczas zajęć z robotami Photon programowali rozmaite kwadraty, które miały wykonywać polecenia nauczyciela informatyki np świecić na dany kolor w odpowiednim miejscu.
Na drukarce drukowaliśmy kolejne medale jako nagrody za konkurs o DBI i nie zabrakło też wydruków świątecznych. Bardzo ciekawie wyglądał kurczak- jajo, który ozdobił bibliotekę szkolną. Medale wraz z dyplomami zostały wręczone uczniom i rzeczywiście prezentowały się świetnie. Nagrodzeni uczniowie nosili z dumą otrzymane medale.
Na lekcjach w-f używaliśmy aparatu zakupionego w ramach Laborotorów przyszłości, dzięki któremu nagrywane były filmiki i zdjęcia. Wszystko to, aby dokonać analizy jakości wykonywanych zadań i dokładnie omówić to z dziećmi. Uczniowie wykonywali zdjęcia podczas akcji z okazji Dnia Ziemi, kiedy sprzątali najbliższe otoczenie szkoły. Zdjęcia ilości śmieci oraz wykonywanej pracy. 
Na lekcjach języka polskiego używany był chromebook I mikrofony.
Uczniowie kl.6a nagrywali przygotowaną inscenizację wiersza Juliana Tuwima Recepta na zdrowie. Utwór był potem prezentowany na forum ośrodka z okazji Dnia Pracownika ochrony Zdrowia.
Uczniowie klasy 8a nagrywali recytację wybranych fragmentów Pana Tadeusza. Było to zakonczenie cyklu zajęc dotyczacych epoopei narodowej Adama Mickiewicza.
Na zajęciach z doradztwa zawodowego uczniowie klas ósmych wykorzystywali chrombooka  i w oparciu o strony internetowe : www.doradcy-wroclaw.pl oraz www.edu.wroclaw.pl poznawali
zasady rekrutacji oraz szkoły ponadpodstawowe.
Na teatrze z klasą 6 wykorzystany był  chromebook i mikrofon. Nagrywaliśmy łamańce językowe, ćwiczyliśmy czytanie. Uczniowie bawili się w zmienianie głosu. Słuchali wybranych nagrań.

Skip to content