Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Sprawozdanie za grudzień – „Laboratoria przyszłości

Grudzień był bardzo pracowity. Wielokrotnie korzystaliśmy ze sprzęty zakupionego w ramach „Laboratoriów przyszłości”.  Pracowaliśmy dużo z aparatem fotograficznym, robotami Photon oraz drukowaliśmy na drukarce 3D. Korzystaliśmy też z chromebooka oraz BeCreo. Uczniowie klas IV – VIII mieli okazję rozwijać swoje umiejętności informatyczne oraz programistyczne. Tworzyli nowe projekty poruszania robotem, według ustalonej wcześniej trasy lub według poleceń nauczyciela. Sprawdzali jak działa czujnik dotyku oraz czujnik dźwięku. Zrealizowaliśmy w szkole kilka zajęć korzystając z chromebooka np. na doradztwie zawodowym uczniowie szukali informacji o rożnych zawodach. Niektórzy próbowali pokonać kolejne lekcje kursu BeCreo, inni specjalizowali się w robieniu coraz ładniejszych zdjęć. Szczególnie dziękujemy Filipowi z klasy piątej oraz Bastianowi z klasy szóstej za ciekawe ujęcia, które służą nam jako upiększanie strony szkolnej oraz zostaną wykorzystane do tworzenia plakatów w późniejszym czasie. Zdjęcia były też robione podczas szkolnych jasełek, widać że nasi fotografowie radzą sobie coraz lepiej. Brawo!

Dzięki drukarce 3D mieliśmy nagrody dla uczniów biorących udział w konkursie „Programowanie bez elektryczności”. Wykorzystaliśmy ją też do drukowania gadżetów na „Dzień czytania w szkole” (książeczki breloczki, dziewczynka czytająca książkę) oraz na dekorację świąteczną (szopka, gwiazdki).

Skip to content