Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Sprawozdanie marzec 2024 – „Laboratoria przyszłości”

W marcu na zajęciach z klasami czwartymi doskonaliliśmy umiejętności modelowania 3D w programie Tinkercad. Uczniowie wykonali najpierw projekt krzesła i stołu, potem meblowali pokój. Przed świętami projektowali świąteczne modele 3D. Zapoznawali się też ze sposobem eksportowania przygotowanych modeli jako pliki stl, a następnie poznawali jak otworzyć wyeksponowany plik w programie Zoltrax. Nauczyciel wyjaśniał jak ustawić wydruk bez raftu, bo używamy od niedawna możliwości drukowania na niebieskiej taśmie malarskiej i wydruk nie potrzebuje raftu i nie odkleja się od płaszczyzny roboczej w drukarce. Także klasy siódmej oraz klasa szósta i szkoła średnia w Przylądku Nadziei miały w tym miesiącu możliwość zapoznania się z podstawami modelowania 3D. Uczniowie stworzyli swoje pierwsze projekty. Potem wspólnie drukowaliśmy wybrane modele na drukarce 3D. Także kończyliśmy drukowanie breloczków- nagród za konkurs o Dniu Bezpieczne Internetu, które powędrowały do uczestników konkursu na Wołowskiej i Borowskiej.

W tym miesiącu uczniowie klas czwartych pracując z robotami Photon mieli okazję porównywać programowanie blokowe robotów Photon, Dash oraz duszków w Scratchu. Doskonalili także użycie bloku jeżeli oraz poznali nową funkcje robota Photon – śledź linię (przygotowali trasy, którymi przejeżdżały roboty).
Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli rozwijać swoje zainteresowania i odkryć, że programowanie jest interesującym zajęciem.
Skip to content