Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Sprawozdanie kwiecień 2024 -„Laboratoria przyszłości”

W kwietniu klasy czwarte programowały roboty Photon na kilka sposobów. Photony brały udział w zawodach kto dojedzie w ściśle określone miejsce. Innym razem Photony należało tak zaprogramować, by za pomocą latarki wyprowadzić je z  ciemnego garażu (czyli z wnętrza kartonu)- należało wykorzystać czujnik światła. Photony musiały też być poruszane za pomocą czujnika dźwięku. W tym miesiącu zaczęły się też cykle bibliotecznych zajęć pt. „Z Photonem w świat bajek”, na których należało zaprogramować drogę robota do zadania a potem odpowiedzieć na pytanie dotyczące bajki. Programowanie okazało się łatwe, ale znajomość bajek budzi zastrzeżenia, dlatego zajęcia będą kontynuowane w następnym miesiącu. Uczniowie analizowali też trasę robotów przedstawioną na kartce i próbowali przedstawić ją za pomocą pętli też na kartce. Później sprawdzali poprawność wykonania zadania w aplikacji photon. Uczniowie kl. 4, którzy mają większe doświadczenie w programowaniu pracowali w tym miesiącu z programem BeCreo i przerabiali następne stopnie kursu.
Na lekcjach informatyki kolejne klasy (kl.8a kl.8b) uczyły się pracować w programie Tinkercad. Powstały bardzo ciekawe pracę, które wydrukowaliśmy na naszej drukarce 3D.
Zapraszamy do oglądania fotorelacji. 

Skip to content