Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Sprawozdanie czerwiec 2024-„Laboratoria przyszłości”

W czerwcu w ramach korzystania ze sprzętu „Laboratoria przyszłości” uczniowie klas czwartych kierowali robotami po wyznaczonej trasie, doskonalili umiejętności związane z wykorzystaniem czujników w Photonach. Programowali trasę robota tak, by dotarł na miejsce na którym czekało zadanie na temat Bezpiecznych wakacji. Całe szczęście uczniowie nie tylko wykazali się zdolnościami programowania, ale także wiedzą o zasadach bezpiecznego spędzania wakacji. Były też zabawy z aparatem fotograficznym a potem praca nad obróbką zdjęć. Najbardziej podobały się wszystkim przeróbki zdjęć pluszaków. W czerwcu także pracowaliśmy w programie Tinkercad i drukowaliśmy pracę uczniów oraz nagrody – breloczki dla tych, którzy zdobyli tytuł „Przyjaciela biblioteki szkolnej”.

Skip to content