Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

„Ślubuję czytać książki mając zawsze czyste rączki…” – pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

Dnia 11.01.2024 roku w szkole na Wołowskiej uczniowie klasy pierwszej mieli ciekawą lekcję. Najpierw robot Photon oprowadził ich po planszy przypominającej bibliotekę. W tym czasie uczniowie przypominali sobie jakie zasady obowiązują w bibliotece, do czego służy zakładka, czy biblioteka to to samo co księgarnia. Następnie przy pomocy Photona  uczniowie losowali kolor poprzez przybliżanie ręki w kierunku robota. Wylosowany kolor określał miejsce do którego należało doprowadzić innego robota. Każdy uczeń losował swój kolor i programował trasę a następnie w nagrodę wybierał książeczkę, którą mógł poczytać i wykonać przypisane do nie zadania. Uczniowie między innymi rozwiązywali zagadki o pojazdach, układali obrazki z figur, poruszali postaciami po czarodziejskim domu. 

 Na koniec zajęć pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie, że będą szanować książki i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę spotkania otrzymali dyplomy i zakładki sówki drukowane u nas w szkole na drukarce 3D. Zajęcia bardzo podobały się uczniom i pani bibliotekarska obiecała jeszcze ich odwiedzić w tym roku. 

Skip to content