Pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki

22 stycznia 2023 roku uczniowie klasy pierwszej uczący się w szkole na Wołowskiej mieli swoje święto. Złożyli ślubowanie i byli pasowani na czytelników biblioteki szkolnej. Przebieg spotkania z bibliotekarką był dla nich niespodzianką. W sali klasy pierwszej pojawiła się pani Ania z kilkoma pełnymi torbami. Przywitała uczniów i zaczęła wypakowywać: robota Photona, tablet, wielką kolorową planszę, książki wśród których były książeczki z ruchomymi elementami oraz rozmaite zakładki i dyplomy.

Rozpoczęła się lekcja. Uczniowie z zainteresowaniem brali udział w zajęciach, na których robot Photon poruszał się po wcześniej przygotowanej, kolorowej planszy i oprowadzał uczniów po Krainie Książek. Kiedy robot zatrzymywał się na określonym polu pierwszaki musiały rozwiązywać zadania. Na początku odpowiadały na pytanie jak dać o książki. Następnie otrzymały rożne zakładki i opowiadały do czego służą. Kolejne zadanie polegało na poruszaniu biedronką  po wyznaczonej trasie, układaniu wzoru  z kolorowych figur, odgadywaniu zagadek i sprawdzeniu odpowiedzi pociągając ruchome elementy w książce. Chętni odrysowywali od szablonów ciekawe kształty. Poprawne wykonanie zadań było przepustką do biblioteki. Uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.
Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki oraz zakładki. Szczególnie zainteresowani byli zakładkami wydrukowanymi specjalnie na tę okazję na szkolnej drukarce 3D. Od teraz uczniowie klasy I mają pełny dostęp do biblioteki.  Zapraszamy ich serdecznie.