Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Miejska Biblioteka Publiczna

7 czerwca udaliśmy się spacerem na lekcję biblioteczną do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Serbskiej. W zajęciach brali udział uczniowie z klasy 6 (oddział Wołowska). Ku zaskoczeniu uczniów biblioteka została przedstawiona przez Panią prowadzącą zajęcia jako przytulne, przyjazne miejsce, w którym nie jest nudno, a wręcz przeciwnie, można znaleźć mnóstwo ciekawych książek i możliwych aktywności. Zobaczyliśmy książki sensoryczne, trójwymiarowe, dźwiękowe, duże i małe, o najróżniejszej tematyce. Mieliśmy okazję oglądać książkę napisaną w języku hebrajskim oraz książkę w języku Braille’a. Dowiedzieliśmy się, że w bibliotece można wypożyczyć gry planszowe oraz audiobooki. Posłuchaliśmy informacji na temat pracy w bibliotece, systemu bibliotecznego oraz możliwości korzystania z różnych filii we Wrocławiu. W drugiej części zajęć tworzyliśmy portret pamięciowy bohatera na podstawie wysłuchanego fragmentu książki. Bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie i ugoszczenie nas w pięknych murach biblioteki!

Skip to content