Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Lapbooki na języku polskim

Nauczyliśmy się czegoś nowego! Na ostatnich zajęciach z języka polskiego, podsumowujących lekturę Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi Rafała Kosika, zrobiliśmy nasze pierwsze lapbooki. Nie są to jeszcze prace doskonałe, ale pierwsze doświadczenia w tworzeniu lapbooków mamy już za sobą.

A co to takiego lapbook?

To rodzaj teczki tematycznej, w której umieszczamy i gromadzimy różnego rodzaju materiały związane z danym tematem. Mogą to być rysunki, wycinki z gazet, własne teksty, opracowania, ważne słówka i terminy. Takie właśnie 3 lapbooki wykonała klasa szósta w szkole na ulicy Wołowskiej do wspomnianej wyżej lektury. Było przy tym dużo zabawy w tworzeniu mini książeczek wklejanych do teczki. Kolejne tematy już czekają na młodych i kreatywnych uczniów!

W klasie 7a przymierzamy się do takiej pracy nad książką Mały Książę Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego. Do dzieła!

Grażyna Nieckula

Skip to content