Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Laboratoria przyszłości – start

Laboratoria przyszłości. START

Wrześniowe działania w SP 101

W tym miesiącu rozpakowaliśmy zakupiony sprzęt. Uczniowie mogli zapoznać się z naszymi nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi. Największe zainteresowanie wzbudziła drukarka 3D. Uczniowie chętnie przyglądali się jak była montowana, kalibrowana. Przez cały czas zadawali nauczycielowi informatyki rozmaite pytania i nie mogli uwierzyć, że będzie można drukować u nas w szkole coś w 3D.

Podsumowaniem tego miesiąca był 29.09.22r. Tego dnia obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania i na drukarce postanowiliśmy wydrukować małą zawieszkę – książeczkę, która będzie ozdabiać klucz do biblioteki.

Uczniowie oglądali projekt książki w komputerze i obserwowali jak wygląda proces wydruku, obróbki materiału wydrukowanego. Każdy chętnie brał do ręki malutki breloczek – książeczkę.

 

We wrześniu odbyły się też krótkie prezentacje możliwości robota Photon.

Klasa 3a, 3b, 1a oraz 7a uczestniczyły w zajęciach, na których nauczyciel informatyki demonstrował działanie Photona. Uczniowie mogli modyfikować przygotowany program oraz np. głaskać robota, by chciał zacząć działać. Te zajęcia dały wszystkim dużo radości i będą kontynuowane w następnych miesiącach

Skip to content