Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Konkurs „Programowanie bez elektryczności” – podsumowanie

W szkole na Wołowskiej oraz w Przylądku Nadziei wszyscy uczniowie od klasy czwartej mieli okazję brać udział w konkursie „Programowanie bez elektryczności”. Była to dobra okazja, by wykazać się kreatywnością i stworzyć obraz rysując po kratkach. Samo rysowanie było tylko początkiem, uczniowie mieli za zadanie zakodować używając poleceń języka Logo  całą swoją pracę. Nie wszyscy podjęli trud kodowania, gdyż zadanie nie było łatwe. Niektórzy śmiałkowie polegli głównie na obrotach i trzeba było trochę poprawić polecenia. Innych prace zajęły ponad 1 stronę A4 i aż trudno uwierzyć, że byli to uczniowie klasy czwartej czy piątej. Jedno jest pewne, prace są super. Nauczycielka informatyki jest z Was bardzo dumna. 

Część prac załączamy poniżej, niektóre po prowadzeniu do programu Logomocja zostały wydrukowane na dyplomach, by każdy mógł je podziwiać

Przyszłym wielkim programistom gratulujemy! Informujemy, że każdy otrzymał dyplom i wydrukowany na naszej drukarce 3D breloczek-głowę robota Photona, w końcu Photon pomaga nam wciąż doskonalić się w programowaniu.

Skip to content