Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Kartka dla Powstańca

Już od wielu lat uczniowie-pacjenci z oddziałów pediatrii i kardiologii Szpitala WSS na ul. Kamieńskiego biorą udział w ogólnopolskiej akcji Kartka dla Powstańca organizowanej przez Fundację Rosa i Fundację Sensoria.

Celem akcji jest uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promowanie historii Polski XX wieku. W ramach tej akcji dzieci i młodzież z całej Polski przebywająca w szkołach przyszpitalnych tworzy własnoręcznie zrobione kartki przeznaczone dla uczestników Powstania Warszawskiego.

Prowadzimy również zajęcia o tematyce patriotycznej, które utrwalą wiedzę o wydarzeniach historycznych oraz ludziach, którzy ze względu na swoją odwagę i bohaterską postawę są wzorem dla młodego pokolenia. Dzieci z dużym zaangażowaniem włączają się w tę akcję, redagując wzruszające i pełne refleksji życzenia dla Powstańców.

Mamy nadzieję, że kartki naszych uczniów sprawią wiele radości Bohaterom, których postawa jest dla nas inspiracją współczesnego patriotyzmu.


Skip to content