Europejski Tydzień Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania 8-23 październik 2022 rok

Jak co roku nasza szkoła  wzięła udział w Codeweek
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów – w 2020r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu, ubiegły rok zakończyliśmy z wynikiem ponad 15 tysięcy inicjatyw i piątym miejscem na podium.

Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

W tym roku mogliśmy poszerzyć nasze zajęcia z kodowania o pracę z robotami Photon. Uczniowie programowali trasę robota oraz ustalali jakie zadania ma wykonać. Najciekawsze było używanie sensora dotyku oraz kodowanie zadań tak, by robot wydawał dźwięki. Oprócz pracy z robotami można było programować w Scratchu oraz popróbować swoich sił w programowaniu bez elektryczności, czyli kodowaniu na kartce (uczniowie rysowali wzór na kartce w kratkę a potem korzystając z poleceń języka Logo kodowali swoje prace)