Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Dzień Ziemi w szkole na Wołowskiej

„Dzień Ziemi” w szkole na ulicy Wołowskiej obchodzony były we wszystkich klasach. Szczególnie zaangażowani byli uczniowie klas I-III.
  • Wydarzenie „Dzień Ziemi” w klasach I-III rozpoczęliśmy od Escape-roomu tematycznego, który wciągnął dzieci w świat związany z ochroną środowiska. Następnie przyszedł czas na zadanie, polegające na odkrywaniu jakie śmieci ukryły się w różnych rodzajach kubłów. Uczniowie mogli zobaczyć je dopiero pod światło, co było zarówno ciekawym, jak i pouczającym doświadczeniem.
    Najważniejszym elementem było sortowanie śmieci podzielone na dwa zadania. Najpierw poprzez przyczepianie na rzepy obrazków śmieci do odpowiednich koszów, a w kolejnym etapie sortowanie napisów z nazwami odpadów do przygotowanych wcześniej dużych kubłów. Uczniowie nie tylko doskonalili umiejętność rozpoznawania różnych rodzajów odpadów, ale także kształtowali świadomość ekologiczną, oraz umiejętność czytania ze zrozumieniem.
    Całe wydarzenie „Dzień Ziemi” było nie tylko edukacyjne, ale także zabawne i angażujące dla wszystkich uczestników.
  • Na lekcji biologii i przyrody rozmawialiśmy o ochronie naszej planety -Ziemi. W pewnym momencie zrodził się pomysł wykonania prac plastycznych o tematyce ekologicznej z okazji Dnia Ziemi. W efekcie końcowym uczniowie stworzyli ciekawe, twórcze i kolorowe prace plastyczne oraz hasła ekologiczne nawiązujące do dbania o Ziemię.
  • Wszystkie klasy I-VIII o wyznaczonej godzinie stawiły się na przed szkołą i rozpoczęły sprzątanie terenu wokół naszej placówki. Mamy nadzieję, że takie praktyczne dbanie o naszą planetę jest najlepszą nauką.

Zapraszamy do oglądanie zdjęć z bardzo ciekawych zajęć dla klas I-III oraz wystawy prac plastycznych.

 

Skip to content