Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Dzień Czytania w Szkole

9 grudnia obchodziliśmy Dzień Czytania w Szkole. W tym roku świętowanie dnia, w którym nasz noblistka Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę zaplanowaliśmy dużo wcześniej. Przygotowania szły kilkoma torami. Uczniowie klas ósmych mieli zajęcia o noblistach, podczas których usłyszeli o Oldze Tokarczuk i świętowaniu dnia, w którym wręczono jej nagrodę Nobla. Klasy siódma i ósma przygotowywały plakaty na to świętowanie. Uczniowie na informatyce pracowali w programach Gimp oraz MS Word. Klasa piąta pracowała nad prezentacją multimedialną reklamującą ciekawe książki z biblioteki szkolnej. Uczniowie klasy szóstej wyszukiwali cytaty o czytaniu i tworzyli ozdobne napisy. Szkoła została obklejona pracami uczniów, tak by każdy wiedział, że czytanie jest dla nas bardzo ważne. Można się było o tym dowiedzieć czytając plakaty z tekstem "Kto czyta książki, ten żyje podwójnie" lub "Książki to twoi najlepsi przyjaciele. Nie wyśmieją, nie zdradzą a nauczą wiele " 9.12.2022 roku obchodziliśmy Dzień Czytania w Szkole we wszystkich naszych placówkach. Nauczyciele czytali uczniom wybrane pozycje na swoich lekcjach. Były np fragmenty książek "Projekt Breslau", "Przygody Detektywa Pozytywki", "Co tam u Ciumków?" . Na pamiątkę tego świętowania w Przylądku Nadziei w ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych uczniowie otrzymali na własność książki. Było to możliwe dzięki współpracy nauczycielki Doroty Giedo z Biblioteką Uniwersytecką. Serdeczne podziękowania dla pracowników biblioteki, którzy systematycznie przekazują książki dla naszych uczniów. Nie zapomnieliśmy w tym roku o tym, że posiadamy w szkole drukarkę 3D. Wydrukowaliśmy kilka prac powiązanych z czytaniem: dziewczynkę czytającą książkę oraz parę książeczek breloczków. W ten sposób urozmaiciliśmy nasze świętowanie.

Skip to content