Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Dzień czytania w szkole

W dniu 10 grudnia 2019 roku Olga Tokarczuk odebrała nagrodę Nobla,  została laureatką literackiego Nobla za rok 2018. Jak podała Szwedzka Akademia, Tokarczuk otrzymała nagrodę „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia”. To pierwszy literacki Nobel dla Polaka od 23 lat, gdy w 1996 r. otrzymała go Wisława Szymborska.

Z tej okazji dnia 11 grudnia (poniedziałek) świętujemy Dzień czytania w szkole. Uczniów i nauczycieli zapraszamy do czytania swoich ulubionych książek. W szkole na Wołowskiej  ogłaszamy konkurs na plakat pt. „Dlaczego warto czytać książki? Prace przekazujemy do biblioteki do dnia 7 grudnia

Skip to content