Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Bliskie spotkania ze sztuką

18 września 2023 mieliśmy okazję doświadczyć SZTUKI w wielu wymiarach. Dzięki współpracy Dziennego Ośrodka Psychiatrii z Muzeum Współczesnym we Wrocławiu uczniowie siódmych i ósmych klas wraz z opiekunami z zaciekawieniem oglądali wystawę prac artysty Jana Chwałczyka. Zachwyciły nas geometryczne formy, obiekty przedstawiające światło, barwy i ruch. Mieliśmy okazję zobaczyć w jak różny sposób widzimy świat kolorów oraz poznać różnorodność interpretacji oglądanej sztuki. Mogliśmy w praktyce sprawdzić swoją wiedzę z fizyki, matematyki oraz plastyki. W drugiej części zajęć staliśmy się prawdziwymi artystami. Uczniowie bawili się kolorami, tworzyli własne prace, które dzięki uprzejmości pracowników muzeum będziemy mogli podziwiać w szkole i w ośrodku na żywo. Bardzo dziękujemy za wspaniale przekazaną wiedzę i możliwość doświadczania świata.

Skip to content