Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa nr 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Zespół Szkół nr 17 we Wrocławiu

Szkoła Podstawowa 101

Liceum Ogólnokształcące XXXI

Bezpieczna droga do szkoły

We wrześniu w szkole na oddziale przy ulicy Wołowskiej nauczyciele i wychowawcy przeprowadzają cykliczne lekcje dotyczące zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Na zajęciach z wychowawcą uczniowie przypominają sobie oraz utrwalają podstawowe informacje na temat zasad ruchu drogowego. Przechodzenie tylko na zielonym świetle, konieczność bycia uważnym na drodze, przejściach dla pieszych i chodnikach, zachowanie w środkach komunikacji miejskiej to tylko niektóre z podejmowanych ważnych tematów. Rozmawiamy również o wielu innych sytuacjach, które mogą nas spotkać w drodze do i ze szkoły. Oglądamy filmiki instruktażowe, słuchamy piosenek na temat numerów alarmowych oraz uczymy się asertywności w kontaktach z nieznajomymi. 

Wśród uczniów klas I – III szkoły został ogłoszony konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem przygotowują swoje prace.

Rodzicu! Pamiętaj o zasadach ruchu drogowego i wspólnym bezpieczeństwie! Bądźmy dla naszych dzieci najlepszym przykładem i pamiętajmy, że nasi podopieczni nie zawsze nas słuchają, jednak zawsze obserwują!

Skip to content